Svetový deň vody

25/04/2022

Ako sme na Svetový deň vody čistili brehy Žitavy?

Myšlienka medzinárodného dňa vody siaha do roku 1992, kedy sa konala Konferencia OSN o životnom prostredí a rozvoji v Rio de Janeiro. V tom istom roku Valné zhromaždenie OSN prijalo rezolúciu, podľa ktorej bol 22. marec každého roka vyhlásený za Svetový deň vody.

Hlavným zameraním kampane pre rok 2022 je podzemná voda, neviditeľný zdroj s dopadom viditeľným všade.

26.3.2022 sme sa rozhodli podporiť myšlienku Svetového dňa vody a zorganizovali sme v spolupráci so ZŠ Levická 903 vo Vrábľoch akciu „Čistenie brehov Žitavy“. Hojnú detskú účasť a radosť z každého nájdeného „úlovku“ sme patrične odmenili. Počasie nám hralo do karát a za dve hodiny sme nazbierali na krátkom úseku 13 vriec odpadu. K našej iniciatíve sa okrem zamestnancov a detí pôsobiacich v krúžku Zelená škola pripojila i miestna samospráva. Úsek, ktorý sa v tento deň vyčistil siahal od Horného Ohaja po park Žitava. Nesmierne nás teší, že sme svojím impulzom spojili rôzne komunity mesta Vráble a v praxi dokázali, že myslíme GLOBÁLNE, no dokážeme konať LOKÁLNE.

Naše „ĎAKUJEM“ patrí kolegom, učiteľom, deťom a Vrábľanom, ktorí sa zúčastnili, a podporili dobrú vec.

Čistenie Žitavy

Tiež by sa vám mohlo páčiť

V našej firme a v okolí sa stále niečo deje. Pozrite na niektorý z našich ďalších článkov a prečítajte si zaujímavosti zo sveta Remarkplast.

Moderná kancelária -budúcnosť pracovného prostredia.

Moderná kancelária -budúcnosť pracovného prostredia.

Moderná kancelária sa neustále vyvíja, aby sa prispôsobila meniacim sa potrebám zamestnancov a technologickým trendom. Aj my sme si uvedomili tento dôležitý fakt a preto postupne pristupujeme k zmene pracovného prostredia. Na zreteli máme najmä, aby kancelária...

Medzinárodný deň žien

Medzinárodný deň žien

  Ahoj! Samozrejme, Medzinárodný deň žien je dôležitý čas na oslavu úspechov a práv žien po celom svete. Takže, srdečne pozdravujeme všetky ženy a najmä tie z rodiny Remarkplast, prajeme im v tento špeciálny deň veľa radosti, úspechov a hrdosti na všetky ich...