Ako sme vyberali názov firemného spravodajstva

29/03/2022

Vážim si pravidlo, že viac hláv, viac vie, a preto sme pri hľadaní názvu pre firemné spravodajstvo oslovili našich zamestnancov. Počtom odpovedí, ktoré nám prišli sme boli milo prekvapení. Do súťaže sa zapojilo 40 zamestnancov spoločností Remarkplast a pre názov magazínu nám prišlo celkom 89 originálnych návrhov. Všetky sme ich poctivo zapísali, a potom redakčná rada, v zložení Petra Vydržela MI., Pavla Muzikanta, Vladimíra Slavíka, Gabriely Štěpánikvej, Pavly Hovorkovej a Veroniky Vávrovej, zúžila výber na 14 návrhov. Z neho nám potom metódou bodovania vyšiel víťazný návrh Lenky Zapletalovej, ktorým sme sa nechali inšpirovať. Potom bol už návrh v rukách grafika pána Krkošku zo spoločnosti GAD STUDIO s.r.o., ktorý sa postaral o finálnu grafickú podobu. Výsledkom je slovná hračka „Remcálek“ ako ochranná známka našich zamestnancov a REMcall ako spravodajstvo, ktoré šíri firemné správy do sveta.

Pavla Hovorková, vedúca personálneho oddelenia Remarksplast s.r.o.

Predstavujeme:
LENKA ZAPLETALOVÁ

Skladnice, Remarkplast s.r.o. Luká

Lenka Zapletalová pracuje na pozícií skladníčky v spoločnosti Remarkplast s.r.o. v Luké už štvrtý rok. Lenka v našej spoločnosti pracovala s prestávkou už v roku 2003, kedy začínala ako robotníčka pri lepení a tesnení. Pri príležitosti predávania výhry v našej súťaži o súdok piva, v rámci ktorej sme hľadali názov firemného spravodajstva, sme Lenke položili niekoľko otázok:

Si na pozícii skladníčky spokojná a odporučila by si prácu v spoločnosti Remarkplast tvojim známym?

Práca v sklade ma baví a túto pozíciu by som odporučila aj svojim známym. Myslím, že ľudia v mojom okolí sú tu spokojní. Inak sa však každý musí rozhodnúť sám za seba, pretože všetci preferujeme niečo iné. Pracujem v meste kde bývam, čo je veľké plus. Obklopuje ma kolektív dobrých ľudí, na ktorých som sa mohla vždy spoľahnúť, a to je pre mňa dôležité.

Keby si mohla niečo zmeniť, čo by to bolo?

Firma prosperuje a nevidím žiadny dôvod k zmenám. Možno by som s ľuďmi komunikovala viac o tom, čo sa vo firme podarilo, pretože je toho určite veľa. Ľudia počujú z médií množstvo negatívnych informácii, preto je fajn občas trochu ich povzbudiť.

Dokážeš si predstaviť, že by si bola na jeden deň šéfom? Čo by si urobila ako prvé?

Ako prvé by som si urobila kávičku. (smeje sa) Pochválila by som ľudí za dobre vykonanú prácu, pretože to niekedy stačí k lepšej nálade s prispeje k lepšiemu začiatku pracovného dňa. Zamestnanci ocenia, keď ich šéf pochváli, či už slovne alebo nejakou inou formou finančnej odmeny. Inak by som ako šéf nemenila veci, ktoré fungujú.

Keby si chytila zlatú rybičku a mala jedno prianie, čo by to bolo?

Chcela by som, aby sa čas vrátil do doby pred Covid19, bez všetkých obmedzení a zákazov.

Tiež by sa vám mohlo páčiť

V našej firme a v okolí sa stále niečo deje. Pozrite na niektorý z našich ďalších článkov a prečítajte si zaujímavosti zo sveta Remarkplast.

Moderná kancelária -budúcnosť pracovného prostredia.

Moderná kancelária -budúcnosť pracovného prostredia.

Moderná kancelária sa neustále vyvíja, aby sa prispôsobila meniacim sa potrebám zamestnancov a technologickým trendom. Aj my sme si uvedomili tento dôležitý fakt a preto postupne pristupujeme k zmene pracovného prostredia. Na zreteli máme najmä, aby kancelária...

Medzinárodný deň žien

Medzinárodný deň žien

  Ahoj! Samozrejme, Medzinárodný deň žien je dôležitý čas na oslavu úspechov a práv žien po celom svete. Takže, srdečne pozdravujeme všetky ženy a najmä tie z rodiny Remarkplast, prajeme im v tento špeciálny deň veľa radosti, úspechov a hrdosti na všetky ich...